Společnost Baxter BioPharma Solutions ohlašuje dohodu o sterilní výrobě vakcíny proti COVID-19 společnosti Novavax

Aktuality
  • Dohoda pomůže zvýšit kapacitu komerční výroby a podpoří přístup k vakcíně na britském a evropském trhu

  • Výroba bude probíhat v nejmodernějším zařízení společnosti Baxter v Halle/Westfalen v Německu

PDF

DEERFIELD, Ill. -

Baxter International Inc (NYSE: BAX), globální lídr v oblasti sterilní výroby a dodávek léků, dnes oznámil, že společnost Baxter BioPharma Solutions uzavřela dohodu o poskytování sterilních výrobních služeb pro kandidátskou vakcínu NVX-CoV2373 proti COVID-19 společnosti Novavax, vytvořenou pomocí rekombinantní nanočásticové technologie a obsahující patentovaný adjuvans  Matrix-M™. Baxter BioPharma Solutions je přední smluvní výrobní organizace, která se specializuje na parenterální (injekční) léčiva, včetně vakcín. Očekává se, že dohoda rozšíří možnosti komerční výroby v měřítku, které je nezbytné pro výrobu a distribuci vakcíny na britský a evropský trh. Kandidátská vakcína proti COVID-19 společnosti Novavax je v současné době ve 3. fázi klinického hodnocení a dosud nebyla schválena k použití.

"Snaha vyvinout vakcínu pro COVID-19 posílila příležitost pro průmyslové partnery spolupracovat a přispět svými jedinečnými schopnostmi a odbornými znalostmi ve prospěch všech," řekla Marie Keeley, viceprezidentka společnosti Baxter BioPharma Solutions. "Vítáme příležitost spolupracovat s inovativní společností, jako je Novavax, a těšíme se, že jí pomůžeme přivést na trh její kandidátskou vakcínu."

Podle společnosti Novavax NVX-CoV2373 obsahuje prefuzní spike protein plné délky vyrobený pomocí rekombinantní nanočásticové technologie společnosti Novavax a patentovaného adjuvans Matrix-M ™ na bázi saponinu. Vyčištěný protein je kódován genetickou sekvencí spike (S) proteinu SARS-CoV-2 a je produkován v hmyzích buňkách. Nemůže způsobit onemocnění COVID-19 ani se replikovat, je stabilní při teplotě 2 ° C až 8 ° C a vyrábí se v kapalné formulaci připravené k použití, která umožňuje distribuci pomocí standardních kanálů dodavatelského řetězce vakcín.

"Naší prioritou je přinést bezpečnou, efektivní COVID-19 vakcínu pro lidi po celém světě," řekl Rick Crowley, výkonný viceprezident a provozní ředitel, Novavax. "Partneři jako Baxter  BioPharma  Solutions umožňují společnosti  Novavax  rychle vytvořit komerční síť dodavatelského řetězce, která zajistí přístup pro globální populaci a v konečném důsledku pomůže ukončit globální pandemii COVID-19."

Výrobní služby společnosti Baxter pro NVX-CoV2373 budou probíhat v jejím nejmodernějším zařízení v Halle/Westfalen v Německu. Areál má široké sterilní výrobní kapacity a oblasti zaměření, nabízí výrobu podle současných standardů správné výrobní praxe (cGMP) se specializovanými výrobními oblastmi a je navržen tak, aby dodával výrobky s optimální efektivností a rychlostí na trh. Nedávno rozšířené zařízení Společnosti Baxter v Halle/Westfalen je v provozu již více než 60 let.

Další podrobnosti dohody nebyly zveřejněny.


O společnosti Baxter BioPharma Solutions
Baxter BioPharma Solutions podporuje přední farmaceutické společnosti při plnění jejich cílů v oblasti komercializace tím, že poskytuje vědecké znalosti, sterilní výrobní řešení, parenterální systémy a přizpůsobené podpůrné služby potřebné k řešení jedinečných výzev, kterým parenterální produkty čelí. Další informace naleznete na  www.baxterbiopharmasolutions.com.


O společnosti Baxter
Každý den se miliony pacientů a osob, které o ně pečují spoléhají na portfolio společnosti Baxter zahrunující produkty pro intenzivní péči, výživu, produkty k léčbě ledvin, nemocniční produkty a chirurgické produkty. Již více než 85 let působíme na kritické křižovatce, kde se inovace, které zachraňují a udržují životy, setkávají s poskytovateli zdravotní péče, kteří životy zachraňují. Díky produktům, technologiím a terapiím dostupným ve více než 100 zemích nyní zaměstnanci společnosti Baxter po celém světě staví na bohatém dědictví lékařských průlomů společnosti, aby pokročili v příští generaci transformativních inovací v oblasti zdravotní péče. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.baxter.com a sledujte nás na Twitter, LinkedIn Facebook.

Toto oznámení obsahuje výhledová prohlášení týkající se výroby vakcíny Novavax COVID-19 společností Baxter, včetně očekávání  ohledně  schválení vakcíny, její výroby v závodech společnosti Baxter, její dostupnosti pro veřejnost a jejího načasování a objemu. Prohlášení jsou založena na předpokladech o mnoha důležitých faktorech, včetně následujících, které by mohly způsobit, že se skutečné výsledky podstatně liší od výsledků ve výhledových prohlášeních: splnění regulačních a jiných požadavků; činnosti regulačních orgánů a jiných vládních orgánů; jakost výrobků, výroba nebo dodávky nebo otázky bezpečnosti pacientů; neschopnost včas vytvořit dodatečnou výrobní kapacitu nebo vznik jiných výrobních nebo dodavatelských obtíží (včetně případů přírodní katastrofy, krizí veřejného zdraví a epidemií/pandemií, regulačních opatření nebo jiných); změny právních předpisů; a další rizika zjištěná v nejnovějších podáních společnosti Baxter na formulářích 10-K a 10-Q a dalších podáních SEC, které jsou všechny k dispozici na internetových stránkách společnosti Baxter. Společnost Baxter se nezavazuje aktualizovat svá výhledová prohlášení.

Baxter je registrovaná ochranná známka a BioPharma Solutions je ochranná známka společnosti Baxter International Inc. Matrix-M je ochranná známka společnosti  Novavax, Inc.

###