Společnost Baxter jmenuje do svého představenstva Dr. Davida Wilkese a Alberta Strouckena na pozici Lead Independent Director

Aktuality
  • Osobou Dr. Wilkese se doplňují a rozšiřují dosavadní odborné znalosti rady

  • Jmenování p. Strouckena odráží pokračující snahy o diverzifikační změny v radě

PDF

DEERFIELD, Ill. -

Baxter International Inc. (NYSE:BAX), přední globální společnost v oblasti medicínských produktů, dnes oznámila, že do svého předstaenstva jmenovala Davida S. Wilkese, M.D., děkana University of Virginia School of Medicine a spoluzakladatele a hlavního vědeckého ředitele biotechnologického start-upu ImmuneWorks  Inc.. Dr. Wilkes bude působit ve Výboru pro kvalitu, compliance a technologie. Společnost Baxter navíc jmenovala Alberta P.L. Strouckena, bývalého výkonného předsedu představenstva a výkonného ředitele společnosti Owens-Illinois, Inc., a od roku 2004 člena představenstva společnosti Baxter, vedoucím nezávislým členem představenstva. Pan  Stroucken, který dříve působil jako předseda Výboru pro audit, nahradí Thomase T. Stallkampa, který od května 2014 do února 2021 působil jako nezávislý člen představenstva. Pan  Stallkamp  bude nadále pokračovat jako předseda představenstva. Obě nová jmenování jsou účinná od dnešního dne a celkový počet členů představentva bude třináct.    

"Jsme potěšeni, že můžeme přivítat dr. Wilkese v představenstvu společnosti Baxter," řekl José (Joe) E. Almeida, předseda představenstva a výkonný ředitel. "Jeho hluboké lékařské a výzkumné znalosti, dosavadní výsledky jako transformačního lídra a vynikající kariéra mezinárodně uznávaného biotechnologického podnikatele posílí a dále diverzifikují naše současné představenstvo. Jsem přesvědčen, že jeho podněty a přístup zaměřený na pacienta  podpoří naši misi zachraňovat a udržovat životy."

Pan Almeida dodal: "Vyjadřujeme Alovi vděčnost za převzetí role našeho nového nezávislého člena představenstva. Jeho zkušenosti jako bývalého výkonného ředitele a předsedy našeho Výboru pro audit ho činí jedinečným pro vedení naší rady a zajištění dohledu nad řízením. Chceme také poděkovat Tomovi za léta jeho vedení a působení ve funkci vedoucího nezávislého člena představenstva; jeho hluboké porozumění našemu podnikání a nezávislost, s níž tuto roli vykonával, přinesly společnosti Baxter obrovskou hodnotu. Těšíme se na Tomovu další práci v představenstvu."

David S. Wilkes, M.D.

Dr. Wilkes v současné době působí jako děkan Lékařské fakulty University of Virginia, kde vedl transformaci lékařské fakulty, která zahrnovala cílené iniciativy ke zlepšení financování a výzkumného úsilí, stejně jako programy rozmanitosti. Je také spoluzakladatelem a hlavním vědeckým ředitelem biotechnologické společnosti ImmuneWorks Inc., která vyvíjí nové terapie pro imunitní onemocnění plic; a národním ředitelem programu Lékařské fakulty Harolda Amose pro Nadaci Roberta Wooda Johnsona, jednoho z předních národních programů výcviku lékařů. Před těmito rolemi dr. Wilkes působil na pozicích s rostoucí zodpovědností na Lékařské fakultě Indiana University, kde se zaměřil na lékařský výzkum. Bakalářský titul z biologie získal na Villanově univerzitě, lékařský titul na Temple University School of Medicine a rezidenturu absolvoval v Temple University Hospital. Dr. Wilkes dokončil post-graduální stipendium v plicní a kritické péči na University of Texas Southwestern Medical. Je také vojenským veteránem, který sloužil tři roky jako major v americkém letectvu. V roce 2020 byl dr. Wilkes zvolen do prestižní Národní lékařské akademie.

Albert P.L. Stroucken

Pan Stroucken je  bývalým výkonným předsedou představenstva společnosti Owens-Illinois, Inc., kde také působil jako předseda, prezident a výkonný ředitel. Pan  Stroucken dříve působil jako předseda, prezident a výkonný ředitel společnosti H.B. Fuller Company, výrobce lepidel, tmelů, povlaků, barev a dalších speciálních chemikálií. Před těmito pozicemi zastával role s rostoucí zodpovědností ve společnostech Bayer AG a Bayer Corporation. Pan  Stroucken dříve působil jako ředitel Baxalta Incorporated a jako ředitel Shire plc až do její akvizice společností Takeda Pharmaceutical Company Limited v lednu 2019.

Více o společnosti Baxter

Každý den se miliony pacientů a osob, které o ně pečují, spoléhají na portfolio společnosti Baxter zahrunující produkty pro intenzivní péči, výživu, produkty k léčbě ledvin, nemocniční produkty a chirurgické produkty. Již více než 85 let působíme na kritické křižovatce, kde se inovace, které zachraňují a udržují životy, setkávají s poskytovateli zdravotní péče, kteří životy zachraňují. Díky produktům, technologiím a terapiím dostupným ve více než 100 zemích nyní zaměstnanci společnosti Baxter po celém světě staví na bohatém dědictví lékařských průlomů společnosti, aby pokročili v příští generaci transformativních inovací v oblasti zdravotní péče. Chcete-li se dozvědět více, navštivte  www.baxter.com a sledujte nás na  TwitteruLinkedIn  a  Facebooku.

Baxter je registrovaná ochranná známka společnosti Baxter International Inc.