Save the Children: speciální úsilí během COVID-19

Grant od Baxter International Foundation v hodnotě 1 milionu USD pomáhá společnosti Save the Children v jejích celosvětových iniciativách zaměřených na pomoc dětem a rodinám v nouzi během pandemie COVID-19.

Od počátku pandemie neziskové organizace po celém světě zintenzívnily svou práci na podporu komunitních potřeb během této bezprecedentní doby - přinášejí programy, které posilují komunitní zdravotní péči, podporují možnosti vzdělávání a poskytují řadu služeb na podporu rodin. Jsme hrdí, že můžeme přispět k jejich důležité práci. Zde přinášíme některé aktivity organizací v první linii.

Itálie

Image of volunteers carrying care kits

Photo credit: Marco Sanna for Save The Children

Po celé Itálii pracovníci Save the Children a místní partneři nakupují a distribuují základní potřeby, jako jsou potraviny a hygienické potřeby, přímo dětem a rodinám s nízkými příjmy, které čelí zvýšeným zdravotním, vzdělávacím a bezpečnostním rizikům uprostřed pandemie COVID-19. Na horním obrázku se kolegové z Save the Children připravují na distribuci v sardinském městě Sassari; a níže, v severoitalském městě Turín.

Image of volunteers packing care kits for Save The Children

Photo credit: Housedada for Save The Children

Čína

Image of volunteers packing care kits for Save The Children

Photo credit: Save The Children Hong Kong

V Hongkongu společnost Save the Children spolupracuje s místními organizacemi na distribuci tisíců obličejových masek a dezinfekcí rukou zranitelným dětem a rodinám a poskytování zdravotních a hygienických informací komunitám.

Mexiko

Image of children who have received care kits from Save The Children in Mexico

Photo credit: Save The Children Mexico

Prostřednictvím workshopu „Co je Coronavirus?“ pacovníci Save the Children učili bezpečnou techniku mytí rukou a dodali hygienické sady dětem migrantů v útulcích v Tijuaně. Desetiletý účastník, který je zobrazen níže, se podělil o své zážitky z workshopu: „Pomůže mi to [mytí rukou] chránit se před virem. Virus se nebude moci dotknout mě, protože mu bráním v tom, aby se mě dotkl. Proto si musíme umýt ruce. “

Image of a child who received aid from Save The Children

Photo credit: Save The Children Mexico

Spojené státy

Image of volunteers packing care kits from Save The Children

Photo credit: Shawn Millsaps for Saving The Children

          V Kentucky poskytoval personál Save the Children dětem a rodinám výukové materiály včetně knih, pracovních listů a vzdělávacích hraček. Organizace tvrdě pracuje, aby zajistila, že se nejzranitelnější děti v celé zemi učí a dostávají výživu, kterou potřebují, když jsou doma ze školy.

„Výzvy, kterým dnes čelí všechny komunity, zejména ve zranitelných oblastech, jsou z důvodu COVID-19 obrovské. Jsem hrdá a vděčná za naši schopnost přispívat skupinám, jako je Save the Children, které pomáhají lidem na celém světě zůstat v bezpečí a zdraví, “řekla Veronica Arroyave, výkonná ředitelka Baxter International Foundation.

Baxter International Foundation upřednostňuje svou podporu v reakci na COVID-19 v komunitách po celém světě, kde zaměstnanci společnosti Baxter žijí a pracují. Od dubna 2020 poskytla nadace humanitární pomoc organizacím v první linii pandemie více než 2 miliony dolarů. Kliknutím sem zobrazíte nejnovější informace o naší pomoci v reakci na COVID-19.