Novinky pro veřejnost

Světový den ledvin 2014, Setkání pacientů s peritoneální dialýzou, hemodialýzou a v predialýze

Vloženo dne: 11.4.2014

Setkání pacientů s peritoneální dialýzou a v predialýze. Společnost dialyzovaných a transplantovaných za podpory společnosti BAXTER CZECH spol. s r.o. již pravidelně pořádá akce pro pacienty v predialýze a dialýze. Setkání jsou určena pro všechny pacienty, kteří čekají na léčbu dialýzou či se už pomocí dialýzy či hemodialýzy léčí.

Článek o setkání pacientů a světovém dni ledvin z časopisu
Diagnózy v Ošetřovatelství, si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím sem.

13. 3. 2014 – čas na prevenci

Vloženo dne: 25.2.2014

Světový den ledvin přinese zájemcům již podeváté možnost nechat si zdarma otestovat ledviny. Díky této osvětové akci se daří zvyšovat povědomí o klíčové roli ledvin v životě každého člověka. Pro seznam vybraných nefrologických ambulancí rozklikněte.

Více informací.

Setkání pacientů s peritoneální dialýzou, hemodialýzou a v predialýze

Vloženo dne: 24.2.2014

Společnost dialyzovaných a transplantovaných ve spolupráci s BAXTER CZECH spol. s r. o.  si Vás dovolují pozvat na: Setkání pacientů s peritoneální dialýzou, hemodialýzou a v predialýze. „I dialyzovaný pacient může žít plnohodnotný život….“

Termín konání: 20. března 2014

Program:
13.00 – 13.10 – úvodní slovo, zahájení
13.10 – 15.00 – I. Blok přednášek
15.00 – 15.30 – Přestávka, občerstvení
15.30 – 16.30 – II. Blok přednášek
16.30 – 17.00 – diskuse a závěr

Místo konání:
Společnost dialyzovaných a transplantovaných Praha 4 – Michle, Ohradní 1368


Pozvánku si můžete stáhnout kliknutím sem.

Kampaň „Podporuji léčbu hemofilie“ právě odstartovala, přidejte se i vy

Vloženo dne: 14.2.2014

V Praze dne 14. 2. 2014 - Hemofilie je nejčastějším onemocněním ze skupiny krvácivých onemocnění, která se projevují poruchami srážlivosti krve. V České republice je v současnosti registrováno přibližně 1000 hemofiliků a zhruba pětinu osob tvoří hemofilici ve věku do 18 let. Hemofilikům kvůli defektnímu genu hrozí jak nadměrné krvácení, tak i krvácení spontánní, často do kloubů, svalů a případně i vnitřních orgánů – a to mnohdy i bez zjevné příčiny. Bez stanovení včasné diagnózy a nasazení patřičné léčby jsou to ale také silné bolesti a postupné znehybňování celého pohybového aparátu.


Celý článek si můžete stáhnout ve formátu PDF  kliknutím sem.

Oprava ZOO parku Zelčín zasaženého povodněmi za podpory zaměstnanců společnosti BAXTER CZECH

Vloženo dne: 22.10.2013

8 malých pomocníků a 19 zaměstnanců americké farmaceutické společnosti BAXTER CZECH v čele s jeho generálním ředitelem Janem Černohorským pomáhalo v pátek dne 20.9.2013 v ZOO parku Zelčín, kde v rámci dobrovolnického ekologicky zaměřeného dne podpořili místní ZOO park, který byl začátkem léta zasažen ničivými povodněmi.

Podpora a pomoc potřebným, se dnes již stává tradicí a je součástí pravidelných CSR aktivit, které společnost Baxter v České republice organizuje a podporuje.

Pozvánka na setkání pacientů v Brně

Vloženo dne: 19.10.2013

Setkání pacientů s peritoneální dialýzou a v predialýze v Brně.

Pozvánku si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím sem.

Indiánské léto v Ondrášově dvoře

Vloženo dne: 1.10.2013

Podeváté a s největší pravděpodobností naposled zavítal náš tábor do beskydského rekreačního střediska Ondrášův dvůr.

Článek o táboře v Ondrášově dovoře si můžete přečíst zde.

V létě na ochranu před klíšťovou encefalitidou stačí necelý měsíc

Vloženo dne: 1.8.2013

Klíšťová encefalitida patří mezi nejzávažnější onemocnění, které přenáší klíště. Když se infikované klíště přisaje, je již na prevenci pozdě. Očkování je spolehlivá prevence proti nákaze klíšťovou encefalitidou.

Článek o očkování proti klíštové encefalitidě v letním období si můžete přečíst zde.

Společnou rukou k dílu v boji s vodním živlem

Vloženo dne: 8.7.2013

Rozsáhlé povodně, které zasáhly naši zemi začátkem letošního léta nás nenechaly netečné.
Obě dvě naše pobočky – Baxter Czech se sídlem v Praze a náš výrobní závod v Bohumile se s podporou managementu aktivně zapojily do pomoci potřebným.

V Praze jsme vybrali finanční prostředky ve výši 31 600 Kč, které zasíláme k zakoupení materiální pomoci dvěma vytopeným seniorkám v obci Hořín na Mělnicku a do Hradištka na Praze západ.

    

 

 

V Bohumile zase proběhla blesková finanční sbírka a nakoupili se četné čistící a úklidové prostředky, které byly předány do blízkých zaplavených Mlékovic.
Naši zaměstnanci se také vzdali pravidelného přídělu balené vody, který jsme předali dál do Adry a Charity v Praze k další distribuci.

   


 

 

 

Zároveň jsme zorganizovali první společnou dobrovolnickou akci, při které díky spolupráci s mělnickou Maltézskou pomocí celkem 16 našich zaměstnanců vyrazilo pomáhat přímo do vodou zatopeného Hořína a přilehlých Brozánek.
Naši kolegové byli platní především při bouracích a stavebních úpravách, také při úklidu nánosů bahna a omývání všeho, co ničivý živel zaplavil. Na jejich práci byla v Hoříně velmi pozitivní zpětná vazba.

V nastavené tradici společných dobrovolnických akcí obou dvou poboček budeme pokračovat.

Světový den hemofilie upozorní na nedostatečnou léčbu hemofiliků v mnoha zemích světa

Vloženo dne: 9.4.2013

Jako každý rok i letos proběhne 17. dubna Světový den hemofilie, který se koná v den narození zakladatele Světové hemofilické federace Franka Schnabela. Hlavním cílem Světového dne hemofilie je informovat veřejnost o problému krvácivých onemocnění, o kterých i dnes stále koluje řada mýtů a zkreslených představ. Motto letošního Světového dne hemofilie „Close the gap“ („Zrušte rozdíly“) upozorňuje na smutnou skutečnost, že na celém světě tři čtvrtiny lidí s hemofilií stále nemají možnost správné diagnostiky a léčby svého onemocnění.

„Světový den hemofilie v České republice dává již tradičně prostor k setkávání pacientům s hemofilií a jejich rodinám v rámci pacientských organizací. Měl by však být také příležitostí k setkávání s veřejností a k předávání informací o tomto onemocnění. Toto umožňuje snazší zapojování malých hemofiliků do školních aktivit a starších mužů pak do sociálního a pracovního života,“ říká MUDr. Ester Pindurová, lékařka Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol v Praze.

Když se „porouchá“ krevní srážlivost

Hemofilie je nejčastějším onemocněním ze skupiny takzvaných krvácivých onemocnění, která se projevují poruchami srážlivosti krve. Chybění některého ze srážecích faktorů v krvi je příčinou nekontrolovaných krvácení, ke kterým často dochází působením jen minimálního násilí nebo i zcela spontánně. Na rozdíl od rozšířeného názoru není pro hemofiliky největším rizikem úplné vykrvácení z vnějšího poranění, ale spontánně se objevující vnitřní krvácení do kloubů, svalů a vnitřních orgánů. V rozvinutých zemích se dnes hemofilie léčí dodáním chybějícího srážecího faktoru přímo do krve, přesto pacientům hrozí při neadekvátní léčbě vážné poškození kloubů a z toho plynoucí trvalá invalidita. Hemofilie, která patří mezi geneticky přenosná onemocnění, postihuje téměř výhradně chlapce a v historii jí trpěli i někteří známí členové evropských panovnických rodů.

V České republice je v současné době registrováno přibližně 900 hemofiliků, část z nich sdružuje Český svaz hemofiliků. V České republice byl také v minulém roce poprvé vyhlášen samostatný Národní den hemofilie, který připadá na 22. června.

Czech PD Day 2013

Vloženo dne: 20.3.2013

Každý druhý rok se v České republice koná významná akce v oboru
nefrologie věnovaná peritoneální dialýze (PD), tzv. Czech PD Day. Letos
se uskuteční už 8. ročník. Oficiální název 8. sympozium o peritoneální
dialýze pracovišť Čech a Moravy v sobě skrývá den plně nabitý aktuálními
trendy v léčbě pomocí PD a vystoupí tu jak naši přední odborníci,
tak i experti ze zahraničí. Akce se uskuteční pod záštitou společnosti
Baxter Czech, FN a LF Plzeň, IKEM a VFN Praha. Odborný program sestavila
prof. Opatrná z FN Plzeň.

Ze zahraničních hostů se můžeme těšit například na přednášky profesora
Petera Rutherforda ze Švýcarska, prof. Adriana Covica z Rumunska
či profesora Roberta Pecoit-Filha z Brazílie, ale své příspěvky přednesou
i slovenští kolegové. Dopolední program je společný pro lékaře a sestry,
odpolední již bude rozdělený a praktičtěji orientovaný.

Akce se bude konat 27. března 2013 v hotelu Diplomat Praha.
Program startuje v 9,30, registrace v 8,30.

Peritoneální dialýza je léčebnou metodou, která u nás zaznamenala
rozvoj v 90. letech minulého století. Je to velmi dynamická oblast, v níž
každým rokem přibývá mnoho nových poznatků, které musejí lékaři sledovat,
aby je mohli následně promítnout do péče o pacienty.

Bližší informace o sympoziu naleznete na webových stránkách www.domaci-dialyza.cz a www.pdday2013.cz. Na posledně jmenované je možno také se na akci zaregistrovat. Vzhledem k tomu, že má sympozium akreditaci u ČLK a ČAS, účastníci z řad lékařů i sester získávají za účast na něm kredity.

Agentury domácí péče mají nezastupitelnou roli v péči o dialyzované pacienty

European Haemophilia Consortium (EHC) je organizace sdružující národní asociace hemofilických pacientů ze 43 evropských zemí. EHC se zaměřuje na zvýšení kvality života pacientů shemofilií prostřednictvím konzultací, komunikací a rozšiřováním informací týkajících se důležitých otázek krvácivýh onemocnění. Praha hostí ve dnech 26. – 28. října 2012 pravidelnou výroční konferenci EHC. Baxter, platinový sponzor konference, organizuje vrámci programu dne 26. října od 17:30 do 19 hodin sympózium zaměřené na problematiku minimlizace počtu krvácivých příhod u pacientů shemofilií

Více informací naleznete na stránkách www.ehc2012.eu.

Výroční konference European Haemophilia Consortium

European Haemophilia Consortium (EHC) je organizace sdružující národní asociace hemofilických pacientů ze 43 evropských zemí. EHC se zaměřuje na zvýšení kvality života pacientů shemofilií prostřednictvím konzultací, komunikací a rozšiřováním informací týkajících se důležitých otázek krvácivýh onemocnění. Praha hostí ve dnech 26. – 28. října 2012 pravidelnou výroční konferenci EHC. Baxter, platinový sponzor konference, organizuje vrámci programu dne 26. října od 17:30 do 19 hodin sympózium zaměřené na problematiku minimlizace počtu krvácivých příhod u pacientů shemofilií

Více informací naleznete na stránkách www.ehc2012.eu.

Jezevec řádil na břehu Máchova jezera

Na břehu Máchova jezera proběhla během odpoledne 16.08.2012 zvláštní akce. Skupina našich manažerů se v rámci Away Days rozhodla imitovat chování jezevců, kteří patří mezi naše největší lasicovité šelmy, jsou nadmíru čistotní a živí se v podstatě vším, co najdou.
Opatřeni sběrovými taškami s obrázkem Jezevce Jonáše se věnovali asi dvě hodiny sběru odpadků v okolí Máchova jezera podél břehu i kolem přilehlé cesty. Odpadků bylo opravdu požehnaně a celkově odhadujeme, že jsme dali dohromady na 30 litru.
V jejich obsahu jsme mohli nalézt vše, co je nezodpověný člověk schopen vyhodit, od papírů, skla, plastů, nedopalků cigaret až po části oděvů a jiné podobné záležitosti.
Vše, co se nalezlo bylo vytříděno dále do tříděného odpadu nebo případně putovalo do popelnice.
Příroda si opravdu s těmito pohozenými věcmi mnohdy neporadí a nebo to trvá opravdu hodně dlouho – pro informaci třeba taková igelitová taška se rozkládá až 30 let, plastová láhev dokonce až dlouhých 50 ! Proto tuto aktivitu velmi chvalíme!Pokud Vás Jezevec zaujal a chtěli byste se zapojit, třeba i s dětmi, podívejte se na webové stránky www.jozevec.cz.

Oranžová spoušť v Lékořici

Dne 06.08.2012 se letos uskutečnila první společná dobrovolnická akce Baxter Czech a Baxter BioScience v Thomayerově nemocnici v Praze. Dlouhodobě zde spolupracujeme s dobrovolnickým centrem Lékořice a tyto akce mají vždy pozitivní ohlas na obou stranách.
Tři naše kolegyně – Růžena Rejmonová z Bohumile, která nás podporuje v našich dobrovolnických aktivitách dlouhodobě, Lenka Musilová a Dana Sládečková z Prahy vyrazily na chirurgii a nechaly za sebou „oranžovou spoušť„.Jak se jim dařilo a jaké to bylo se můžete zeptat přímo jich, oficiální článek, který připravila Lékořice naleznete zde: http://www.lekorice.com/natirani-na-chirurgii-v-tn-pokracuje-586

Sponzorský dar Lékořici

Začátkem letošního roku se nám podařilo z rozpočtu uvolnit částku 84 800 Kč a byli jsme schopni vyhovět žádosti o podporu projektu Canisterapie a zoorehabilitace, který zajišťuje dobrovolnické centrum Lékořice při Thomayerově nemocnici.

Ve farmacii jsme zvyklí, že nemocnicím nabízíme naše kvalitní produkty a terapie, nicméně na některá onemocnění a hlavně psychický stav nemocných jsou i tato krátká.

Někdy stačí, když na oddělení dlouhodobě nemocných nebo na JIPku přijde vyškolení dobrovolník – canisterapeut se svým čtyřnohým pomocníkem a pacientova psychika a s ní související zdravotní vztah se  viditelně zvedne.

Překvapivě jsme zjistili, že dnes do nemocnic chodí nejen psi, ale můžete se v rámci tohoto projektu setkat také s morčetem nebo dokonce králíkem, obě dvě zvířata dělají divy tam, kde pes z nějakého důvodu nesmí.

V minulosti tento projekt několikráte podpořil náš výrobní závod v Bohumile, nyní Baxter Czech pokračuje v tradici, která dává smysl.

Níže naleznete fotografie z předání šeku, kterého se účastnil náš Generální ředitel pan Jan Černohorský a paní Radana Kopecká, Sr.HR Manažerka, kteří se na vlastní oči přesvěčili, že jsme jako Baxter investovali moudře.http://www.lekorice.com/darek-od-spolecnosti-baxter-czech-spol-sro-551