Novinky pro veřejnost

Sdělení zákazníkům k probíhajícím organizačním změnám ve společnosti

Vloženo dne: 14.1.2015

Baxter International Inc. prochází organizačními změnami. V průběhu roku 2015 se Baxter International Inc. celosvětově rozdělí na dvě samostatné společnosti. Důvodem reorganizace je snaha úspěšně a cíleně čelit rychlému vývoji v jednotlivých oblastech zdravotnického prostředí. Cílem změn je posílení významné pozice, dosažení dalšího dynamického růstu a zejména zajištění vysoce kvalitní podpory pacientům jak v oblasti medicínských produktů, tak v oblasti inovativních biotechnologií.

V České republice předpokládáme rozdělení stávající společnosti BAXTER CZECH spol. s r.o. na dvě nové společnosti na začátku roku 2016.

Společnost BAXTER CZECH, spol. s r.o. bude nadále zajišťovat v nemocnicích a na dialyzačních střediscích medicínské produkty a zdravotnické prostředky určenék léčbě pacientů vterminálních stádiíchonemocnění ledvin, k anestezii, biochirurgii a dále k přípravě apodávání parenterální výživy,život zachraňujících léčiv, intravenózních roztokůa s tím spojených systémů a přístrojů.

Společnost Baxalta Czech, spol. s  r. o. bude nadále zastupovat krevní deriváty pro oblast hemofilie a imunologie a nově také onkologická léčiva a biosimilars, které budou na trh postupně uváděny v následujících letech. Těšíme se, že i nadále budeme našim zákazníkům nejen v České republice poskytovat prvotřídní produkty a servis ve shodě s naším posláním:“Pomáháme zachraňovat a zlepšovat lidské životy“.

Czech PD Day 9.sympozium o peritoneální dialýze pracovišť Čech a Moravy

Vloženo dne: 14.1.2015

Zveme Vás na 9. sympozium o peritoneální dialýze pracovišť Čech a Moravy „Czech PD Day“ s mezinárodní účastí, pro více informací si přečtěte pozvánku zde.

Důležitost peritoneální dialýzy pro pacienty se sníženou pohyblivostí, příběh pacientky

Vloženo dne: 11.11.2014

Příběh pacientky Ludmily Vackové, se zkušenostmi s peritoneální dialýzou.

Celý článek si můžete přečíst ve formátu PDF kliknutím sem.

Hemofilický den s FN Ostrava

Vloženo dne: 7.10.2014

Společnost BAXTER CZECH spol. s r.o. si Vás dovoluje pozvat na Hemofilický den s FN Ostrava, který se bude konat v sobotu 29.11.2014.

Pozvánku is můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím sem.

Hemo camp pro mladé hemofiliky

Vloženo dne: 1.10.2014

Ohlédnutí se za Hemo campem pro mladé hemofiliky, který proběhl v rekreačním areálu Zubří, u Nového Města na Moravě.

Celý článek si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím sem.

Jak se žije pacientům s dialýzou?

Vloženo dne: 11.6.2014

Rozhovor s Petrou Kiszovou z Olomouce, která je po transplantaci ledviny, o domácí dialýze, dialyzační metodě, která není mezi českými pacienty příliš rozšířená.

Celý článek si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím sem.

Endemická mapa Evropy klíšťové encefalitidy

Vloženo dne: 6.5.2014

Podívejte se na mapu endemických oblastí Evropy. Na téměř celém území ČR je vysoké riziko nákazy klíšťovou encefalitidou. Jste chráněni ?

Příspěvky pojišťoven proti klíšťové encefalitidě

Vloženo dne: 6.5.2014

Pojišťovny přispívají na očkování proti klíšťové encefalitidě. Podívejte se na výši příspěvku Vaší pojišťovny a využijte jej pro sebe a své blízké právě teď.

Mýty a fakta o klíšťatech a klíšťové encefalitidě

Vloženo dne: 5.5.2014

Pravděpodobně každý z nás už někdy našel na svém těle pochodující nebo už přisáté klíště, které si vybralo právě Vás jako svého hostitele. Klíště obecné je roztoč s charakteristickou stavbou těla, který se živí sáním krve, v horším případě vaší, v lepším případě vašeho domácího mazlíčka, a představuje tak nebezpečí v podobě přenášených nemocí.

Celý článek si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím sem.

Domácí parenterální výživa - pacienti, kteří nejedí

Vloženo dne: 26.4.2014

Článek o parenterální výživě si můžete stáhnout ve formátu PDF kliknutím sem.