Baxter ve světě

Úvod

Jednou z řady silných stránek farmaceutické společnosti Baxter International Inc. je její celosvětová působnost  a síť poboček. Společnost Baxter International Inc. vyrábí produkty ve více než 27 zemích světa, celkem ve 41 výrobních závodech a její produkty jsou obchodované ve více než 100 zemích světa. Ústředí společnosti je umístěno v Deefrieldu ve státě Illinois, přibližně 50 km severně od Chicaga.

V Severní Americe má Baxter mnoho poboček ve Spojených Státech a Kanadě patří sem závody v Arkansasu, Kalifornii, Floridě, Illinois, Indianě, Mississippi, Severní Karolině, Ontariu a Portoriku. Ústředí Baxteru je umístěno v Deefrieldu ve státě Illinois, přibližně 50 km severně od Chicaga.

Baxter má také významné zastoupení v Evropě, na Středním Východě a v Africe s více než tuctem výrobních a výzkumných zařízení v zemích mezi které patří Rakousko, Belgie, Česká republika, Německo, Irsko, Itálie, Malta, Polsko, Saudská Arábie, Španělsko, Švýcarsko, Tunisko, Turecko a Spojené KrálovstvíVelká Británie.

V regionu Latinské Ameriky má Baxter výrobní a distribuční centra v Argentině, Brazílii, Chille, Kolumbii, Kostarice a v Mexiku.

V Pacifické Asii má společnost Baxter významné zastoupení po více než 40 let. Díky Vzhledem k rozsáhlému území a dynamickému rozvoji různorodých trhů působí Baxter Asia Pacific v pěti podoblastech, jmenovitě se jedná o Japonsko, Čínu, Severní Asii, Austrálii/ Nový Zéland a Indii/ Jihovýchodní Asii.

Mapa poboček společnosti Baxter ve světě